Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faik lisans eğitimini Güçlü Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Düzenleme yerında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde bellik yapılışu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece yetişek dalünde karı olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etkili çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birsonsuz ayak topu, sepet topu çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mahal aldığı Cesimçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların üstı nöbet Türkiye’nin en önemli özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda mahal almaktadır.

KALKO, yetişek yerında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı birsonsuz cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında yetişek yerında projeler yürütmektedir. Her yıl birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir