Fakat hesabınıza daima giriş yaratıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çdüzenındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan kontrolör katkısızlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas alelumum kullanıcı adınızı değaksiyontirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde belde vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Uymaçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat alelumum Instagram bağlantısı istediği muhtevain şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çalmak muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişhayırlı farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Ne Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çdüzenınan ya da hacklenen eşhas muhtevain ne yazık ki çok aşkın seçenek bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok aşkın payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diyerek gerçekte değişik kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çdüzenışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değaksiyontirin ve yalnız ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çdüzenındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tahmin şifreniz değaksiyontiğinde yahut kullanıcı adınız değaksiyontiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değaksiyontirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değaksiyontirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değaksiyontiren sen değilsen, hesabını güvene düzen” ya da gâh “değaksiyonikliği son düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız ama alelumum saldırganlar elektronik posta adresini değaksiyontirdiği muhtevain sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir