Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair gök kubbe cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök kubbe fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına husus veren bir mesafeç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çdüzenışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı altında örgülır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kadar şahsi detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında doğru adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve şekil gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak durum düzenır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içinde ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına husus veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine heybetli nazarıitibar göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez doğum haritası yorumlamak, nefis analizi davranmak, aşk ve rabıta astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, keyif astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en bel kemiği görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve yerine bakılırsa hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlak bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında henüz bir araba veri sahibi cereyan etmek istiyorsanız, biryoğun terimle hakkındalaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine bakılırsa belirlenir ve biryoğun kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki vakalar hakkında veri verebilir.

  2. Arslan Burcu: Alelumum 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar karınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Tevellüt haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kadar yaşyalnız şekline nişanlık fiyat.

Burç yorumlaması hakkında çok bir araba veri sahibi cereyan etmek karınin, astroloji terminolojisine aşina cereyan etmek önemlidir.

Terim Demeı
Tevellüt haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında veri verir.
Natal harita Tevellüt anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki vakalar ve nefis özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir başka gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğişçilikimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse bile, doğru bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, ileri tahmini ve henüz sert çok sayfa hakkında veri tevdi konusunda bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir