Ek olarak, rakiplerinizin backlink oluşturma stratejisi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Web’de kaç tane afiş, kenar çubuğu, konuk gönderisi, referans yayınladıklarını kontrol edin ve genel durumu analiz edin. Rakiplerinizin çoğu konuk göndermeyi ana odak olarak kullanıyorsa, bu strateji sizin için de mantıklı olabilir. Çok fazla afiş yerleştirirlerse, bu yaklaşımı da test edebilirsiniz. İyi yapılandırılmış bir analiz yapmak için Google sayfalarını kullanıyorum. Backlink Fiyatları Karşılaştırmam şöyle görünüyor: Tüm geri bağlantıları Google E-Tablosuna aktarın ve ardından sıralayın. Ayda en az 500 geri bağlantıyı analiz ettiğinizde, konuk pozu, reklamlar ve çapraz tanıtım için siteler edinmek için sonsuz fırsatlar elde edeceksiniz. # 4 Niş etkileyicinin adına veya fotoğrafına göre arama yapın Konuk gönderi yapmak için yeni bloglar bulmanın bir başka basit yolu, etkileyicinin / tanınmış blog yazarının adına veya fotoğrafına göre arama yapmaktır. Mention veya NinjaOutreach’i kullanarak niş etkileyicilerinizi bulun ve ardından adlarını Google’a ekleyin : Bu adamlar yüzlerce (hatta binlerce) konuk gönderi yayınladılar, çünkü etkileyiciler bu şekilde etkileyiciler haline geliyor. Bütün işi sizin için yaptılar ve sadece adımlarını takip edebilirsiniz! Ayrıca, etkileyicinin bir fotoğrafını bulabilir ve görselle Google aramasına ekleyebilirsiniz:

# 6 Afişlere dikkat edin Konuk gönderimi için yeni bloglar ararken, afişlere, kenar çubuklarına, “basın” sayfalarına, “göründüğü gibi” bölümlere vb. Dikkat etmelisiniz. Burada birçok ilginç bağlantı bulabilirsiniz: # 7 Yorumları okuyun Blogcular her zaman diğer blog yazarlarının makaleleri ve Facebook / Linkedin’deki gönderileri hakkında yorum yaparlar. Bir kez daha bu topluluğun bir parçası olmaya çalışın. Yorumları okuyun, kendi fikirlerinizi paylaşın, gönderileri gibi. Bu küçük adımları uygulayarak, işbirliği yapabileceğiniz ve gelecekte etkili olabileceğiniz diğer blog yazarlarını bulabilirsiniz. # 8 Listeleri bulun Bu, hemen kullanabileceğiniz en basit ve uygulaması kolay yaklaşımdır: diğer kişilerin sizin için oluşturduğu listeleri bulun! Bu listeleri bulmak için Google’da yazabilecekleriniz: Konuk göndermeyi kabul eden bloglar; Okumak için en iyi {nişiniz} blogları; {nişiniz} muhtemelen takip etmediğiniz bloglar İçeriğinizi ortak kullanıma sunabileceğiniz web siteleri. Kaliteli Geri Bağlantılar Nasıl Seçilir Sadece bağlantı kurmak için oluşturulmuş birçok blog var. Bu tür sitelerde bağlantılar oluşturmak SEO’nuza yardımcı olmaktan ziyade zarar verir.

Bu nedenle, yalnızca yüksek kaliteli blogları seçmelisiniz, bu da şu anlama gelir: Bu blogda yorumlar ve paylaşımlar var; Trafik ayda 10K veya daha fazladır ( SimilarWeb eklentisi bu bilgiyi kontrol etmeye yardımcı olur); Yararlı gönderiler var. Promosyon yayını veya ücretli inceleme yok; Son yayınlar var. Ayda en az bir kez gönderi yayınlarlar; İlgili coğrafi konum vardır (gerekirse). Sarmak Doğal bağlantılar, gücü açık tutmanın tek yoludur. Bu yazıda listelediğim taktikler, kolay bir yol aramak için ısınmaya çalışmadığınız sürece güvenli ve etkilidir. Misafir gönderme, zor içerik, sendikasyon çok zamanınızı ve enerjinizi alabilir, ancak aynı zamanda SEO’nuzu yeni bir seviyeye taşıyacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir