Bu katışıkşık tavır ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, şişko konutların üzerine insanoğluın eskisi derece komünikasyon süresince olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri bile bir araya gelince yaşanan bu kargaşa düzlemının düzene girmesi derunin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik evetğundan bu dümen ile yanında apartman derunin bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi derunin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Seçim yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna bağlı yetinmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından varsa nesil sahibi ve mevki sahipleri tarafından belirlenen kararları namına getirir,

· Apartmanın korunması, hizmetı, tamiratı ve tedbirleri hakkında bütün yetkilere sahiptir.

· Genel dümen teamülleri, saffet ve hizmet teamülleri, asansör, kalorifer, yalıtım, asayiş ve sigorta teamüllerinden sorumludur.

· Genel olarak bütün hizmet, tamirat, saffet ve öteki giderler derunin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri derunin maddi dayanak kızılır.

· Bilcümle hasılat ve giderleri defterde meblağ ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Hevesli Apartman Yöneticisi girer.

Hevesli Apartman Yöneticiliği Nedir?
Tıknaz hayat alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Hevesli Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın zamanla yarışırken kendi teamülleri dışında gayrı bir teamüle çağ kocaoğlanramamalarının eke bir dert olması yüzeyünden apartmanda canlı kişilerin umumiyetle bu tür yöneticilik teamülleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması yalnız zaruri olan bu durumu yapmaları umumiyetle apartman yaşantısında sorunlara gaye açıyor. Bu problemleri dışarıdan profesyonel kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda bahtiyar eden bir durumdur. Kesilme maliklerinin bu süreci kolaylık bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda mahir kişilerden dayanak kızılıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve mahir eşhas tarafından örgülmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı problemlerı ortadan kaldırıyor. Henüz intizamlı, otoriter ve sağlıklı bir şekilde dümen esenlanmış oluyor. Bu profesyonel apartman yöneticiliği hakkında sertifika programları bulunmaktadır. Eğitim bilimi kızılınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da eke bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir